תחומי הפעילות

עמותת אחת מתשע מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן מאז הקמתה בשנת 1994. העמותה מעניקה תמיכה באמצעות מתנדבות, שהחלימו מסרטן השד, לצד תמיכה רגשית על ידי אנשי מקצוע, ומסייעת במידע ובמיצוי זכויות. העמותה מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים להעלאת המודעות לגילוי מוקדם למחלה, ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום בישראל.

  • "לצידך" – ליווי אישי לנשים המתמודדות עם סרטן השד על ידי מתנדבות שהחלימו ועברו הכשרה מקצועית. המתנדבת מסייעת בהקשבה, בתמיכה, בשיתוף מניסיונה האישי ומהידע שצברה, ומסייעת בהתלבטות לגבי ניהול המחלה.
  • תמיכה על ידי אנשי מקצוע – תמיכה רגשית במגוון דרכי טיפול: קבוצות תמיכה, מפגשים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים עם פסיכולוגיות, עובדות סוציאליות, מטפלות בדמיון מודרך. התמיכה ניתנת גם לבני המשפחה: בני זוג, ילדים והורים.
  • מיצוי זכויות באמצעות עורכת דין ללא תשלום – מתן מידע על זכויות בנושאים כגון: סל הבריאות, קופות החולים, המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה וזכויות במקום העבודה, וכן סיוע במימוש זכויות אלה.
  • מרכז מידע, אתר אינטרנט ופורום מקצועי – באתר העמותה מידע מפורט ומקיף על ההיבטים הרפואיים של המחלה, עדכוני חדשות, מידע על זכויות, ועוד. באתר פועל פורום רב-תחומי של רופאים מומחים, המנוהל על ידי פסיכולוגית רפואית.
  • סדנאות לקידום בריאות השד – מערך סדנאות ייחודי הפועל במקומות עבודה, מועדונים חברתיים וארגונים וולונטריים במטרה לשנות את דפוסי ההתנהגות של נשים ביחס לגילוי מוקדם ולהעלות את המודעות לבריאות השד.
  • הסברה והעלאת מודעות – פעילות הסברתית להעלאת המודעות הציבורית לגילוי מוקדם של המחלה, למשמעויות ההתמודדות עם המחלה ולפעילויות העמותה.

Share

תחומי הפעילות

דילוג לתוכן