סדנאות בריאות השד

סרטן השד הינו הסרטן השכיח ביותר בישראל בקרב נשים. גילוי מוקדם של המחלה מביא לשיעורי החלמה של 90%. חוסר מודעות, חרדות ופחדים מונעים מנשים לבצע בדיקות לאבחון מוקדם.

עמותת אחת מתשע יזמה והקימה מערך סדנאות ארצי במטרה לשנות את דפוסי ההתנהגות של נשים בהקשר לבריאות שלהן: ללמד אותן להכיר את גופן, להיות מודעות לשינויים החלים בשד ולעודד אותן לקחת אחריות על בריאות השד.
בנוסף, מציעה העמותה מפגשים יחודיים: סיפור ההתמודדות שלי.

סדנת בריאות השד

הסדנאות מועברות בארגונים, עסקים, מקומות עבודה ובחוגי בית.

משך הסדנה הנו שעתיים, והיא בנויה משני חלקים:

החלק הראשון משלב מידע ודיון. חלק זה עוסק בהתייחסות הרגשית של האישה לגופה ומאפשר לדון בפחדים, בחששות, באמונות ובמיתוסים של כל אחת ואחת. מועבר מידע אודות גורמי הסיכון של המחלה, אורח החיים הרצוי והבדיקות שיש לערוך. בדרך זו אנו מעודדות את הנשים לקחת אחריות לגופן, להקנות לעצמן הרגלים של צרכנות בריאותית אסרטיבית ולאמץ את ה'אני מאמין': "את המומחית הטובה ביותר לגופך – קחי את בריאותך בידייך".

החלק השני הוא מעשי. הנשים לומדות להכיר את מבנה השד וכן להיות מודעות לשינויים המתרחשים בו. ההכרות עם מבנה השד נעשית בעזרת מודלים של שדיים מסיליקון, בהם מוטמנים "מעין גושים" ועליהן יכולות הנשים להתנסות. בסיום הסדנה כל משתתפת מקבלת את חוברת הדרכה לבריאות השד של אחת מתשע, הכוללת את סיכום הסדנה ואינפורמציה חיונית.

הסדנאות מיועדות לנשים מגיל 25 ומעלה, וניתן לקיימן בכל הארץ ובכל מקום בו קיימים ריכוזי נשים. מספר משתתפות מקסימלי בסדנה הוא 25 נשים, מתוך כוונה ליצור אווירה אינטימית ופתוחה בין המשתתפות ולשפר את יעילות הסדנה.

בסיום הסדנה מקבלת כל משתתפת את חוברת בריאות השד של אחת מתשע, בה מסוכם כל החומד הנלמד.

וכך מסכמת אחת המשתתפות בסדנה: "השד לא נורא כל כך – תמורת שעתיים מזמנך את רוכשת כלים שימושיים שילוו אותך לכל חייך. בנוסף לחוויה המיוחדת והמרגשת של הסדנה עצמה, נפלא לרכוש תחושת אחריות לבריאותי ולגופי".

סיפור ההתמודדות שלי

מפגש מרתק עם מתנדבת של העמותה, המגוללת את סיפור ההתמודדות שלה עם המחלה, רגעי המשבר לצד רגעי הניצחון וההצלחה מפי "מישהי שהייתה שם".

הצגת הסיפור האישי יוצרת הזדהות בקרב נשים, שמטרתה להניע אותן לפעולה החשובה – קביעת תור לבדיקה שיכולה להציל חיים.

המפגש, שאורכו כשעה, מיועד לנשים וגברים (עד 200 משתתפים).

לכל הפרטים

 

גילוי מוקדם מציל חיים!

לפרטים נוספים והרשמה לסדנאות

מנהלת תחום קידום בריאות – גילי-ה שמחה כהן  טל' 03-6021717 שלוחה 3.

לטופס הזמנת סדנה

למעסיק/ה ולמנהל/ת משאבי אנוש: מידע על סדנאות במקום העבודה

לכתבה על הסדנאות של אחת מתשע  באתר סלונה,
לסרטון במסגרת סיפורי ההתמודדות שלי

Share

סדנאות בריאות השד

שינוי גודל גופנים
ניגודיות