קבוצה של ריו אביירטו לחולות ומחלימות מסרטן השד

ריו אביירטו היא שיטה המשלבת תנועה ספונטנית מונחית וחופשית, שימוש בקול, מגע והרפיה. דרך הזרימה התנועתית תאפשרו לעצמכן לחזור לחוש טוב עם גופכן, עם עצמכן וסביבתכן. מפגשי ריו אביירטו משלבים ריקוד המעורר שמחה, שחרור וחיוניות לצד טכניקות הרפיה ומגע המאפשרות רגיעה עמוקה והקשבה פנימית.

המפגשים מאפשרים חוויה עוצמתית של חיבור אנושי אמיתי, שייכות ותמיכה. כל מפגש הוא שונה וייחודי ובליווי מוזיקה מגוונת ומעוררת השראה. השיטה מתאימה גם לנשים המתמודדות עם כאב או מגבלה גופנית, בהתאם להמלצות הרפואיות שניתנו לה.
הקבוצה מועברת ע"י עידית גודס גרינבאום, מטפלת רגשית באמצעות תנועה ומנחת ריו אביירטו מוסמכת, אשר מעבירה מזה מספר שנים קבוצות ריו אביירטו לנשים המתמודדות עם סרטן השד.

להרשמה לקבוצה

מתוך חוויותיהן של משתתפות בקבוצות ריו אביירטו של "אחת מתשע":

"יום רביעי הבא, נסגור יחד מעגל
מתוך תקווה לא להיפרד בכלל.
ושוב תודה על חוויה… חלום
לרקוד, לנוע, לגעת ולזרום
ריו דה ג' נרו, ונהר זורם ונינוח
שהוסיף לחיי ערך וגם כוח:
אש ואדמה בממד האישי
והרבה שאר נפש נשי.
להתראות"

****

"בשל המחלה נאלצתי לעבור כריתה של שני השדיים, ולאחר מכן טופלתי במשך תקופה ארוכה בטיפולים קשים, שלוו בנשירת שיער ותופעות לוואי אחרות. כל אלו השפיעו על הדימוי העצמי שלי, ותחושת הנשיות שלי נפגעה. באותה התקופה, בה אדם מתמודד עם איום קיומי על חייו, כל מה שרציתי היה לשרוד, לחשוב רק על היום, ואולי להעז לחשוב גם על מחר.
לשמחתי החלמתי, ודווקא אז, ביום שאחרי המחלה, התחלתי לראות את ההשלכות. כולם ציפו ממני לחזור לשגרה, ואני הבנתי שאני לא יכולה לחזור לחיים, הייתי חסרת אנרגיה פיסית ובעיקר נפשית. פתאום התחלתי להביט בעצמי, בגוף, בנשיות שלי שנפגעה, הרגשתי שהגוף שלי בגד בי. ואז הבנתי שעכשיו הגיע הזמן לטפל בעצמי, לתת לעצמי זמן.
כשהגעתי לריו אביירטו, השאיפה שלי הייתה לקבל את הגוף שלי בחזרה, להשלים איתו ולחזור לאהוב אותו. מצאתי את עצמי בקבוצה של נשים שלא הכרתי קודם, מבצעת תנועות שלא חשבתי שאהיה מסוגלת לעשות, תנועות שמגיעות מעמוק בפנים. התאהבתי בשיטה, ובאפשרות לבטא את עצמי ללא מילים. זה היה תהליך, בכל מפגש התנועה של הגוף גדלה, בכל פעם למדתי תנועה חדשה, למדתי משהו חדש על עצמי, והבעתי את עצמי דרך הגוף, מה שלא עשיתי קודם. במפגשים האלו, כל הנשים האחרות היו כמוני, חוו את אותם הקשיים, לא היה צורך במילים, הגוף ביטא את הכל בתנועות. הסדנא עזרה לי לחזור ולסמוך על הסביבה, וגם לקבל את עצמי ואת הסובבים אותי, ולתת לגיטימציה לרגשות ולתחושות דרך התנועה. אני מרגישה שהצלחתי להתחבר שוב לגוף שלי, פשוט להיות שם בכל הרמות."

****

"למדתי במפגשים האלו לגעת. לגעת בכאב וגם בשמחה, למדתי לשתף, לשמוח בחלקי וגם לתת ביטוי לתסכולים, חלומות ואשליות, ציפיות ואכזבות… לאהוב… למדתי לראות אחרות במצבים שונים. מהמשתתפות האחרות למדתי שיש עוד דרכים של ביטוי בעולם, לא הכל מושלם ומותר לשחרר, לתת לנשמה אפשרות לצאת לאורות אחרים, ולגוף לזוז בקצב שלו. התובנות שאני לוקחת לחיי הן שיש כלים בחיים שיכולים לעזור בזמנים שונים שאני נמצאת בהם, וצריך פשוט ללמוד לקחת. ההנחיה מדהימה. אחרי השיעור יש הרגשת רוגע, התחברות לנשמה, תקווה ותודה שיש אנשים בעולם שיודעים, מבינים ומוכשרים לתת מהידע שלהם. תודה!"

Share

קבוצה של ריו אביירטו לחולות ומחלימות מסרטן השד

דילוג לתוכן