קיסקלי – ריבוציקליב

התרופה מיועדת לטיפול בנשים עם סרטן שד מתקדם או גרורתי רגיש להורמונים (+HR) ושלילי ל -HER2.

קיסקלי – ריבוציקליב (Kisqali / Ribociclib) היא תרופה "ביולוגית" המסייעת להאיט את התקדמות הסרטן באמצעות חסימת שני חלבונים בשם קינאזות תלויות-ציקלין מסוג CDK4 -CDK6 (תרופה ממשפחת מעכבי CDK 4/6).

כאשר חלבונים אלו מצויים בפעילות יתר, הם מאפשרים לתאי הסרטן לגדול ולהתחלק בצורה מהירה. קיסקלי, אשר "מכוונת מטרה" לחלבונים האלו, מונעת את התחלקות התאים הסרטניים בצורה לא מבוקרת. להרחבה על פעילות המנגנון – ראו באייברנס (תרופה נוספת ממשפחת מעכבי CDK 4/6)

מתן התרופה

במרץ 2017, אישר ה – FDA לשימוש את קיסקלי יחד עם מעכבי ארומוטז כקו טיפול ראשון לנשים לאחר המנופאוזה החולות בסרטן שד מתקדם או גרורתי, חיובי להורמונים (+HR) ו – HER2 שלילי. האישור ניתן בעקבות בעקבות מחקר קליני בינלאומי  MONALEESA-2 (מחקר פאזה 3). בספטמבר 2021 התפרסמו תוצאות סופיות של המחקר שהראו כי התרופה תורמת להארכת תוחלת החיים: תוחלת החייים של נשים עם סרטן שד גרורתי שקיבלו קיסקלי יחד עם לטרוזול (פמרה) עמדה על 63.9 חודשים לעומת 51.4 חודשים  בקרב נשים שקיבלו פלסבו (תרופת דמה) עם לטרוזול (שיפור של 12.5 חודשים).

בישראל התרופה נרשמה ב"פנקס התרופות" בשנת 2018. התרופה התווספה לסל הבריאות ("סל התרופות") החל משנת 2018.
למידע על ההתוויות – באתר כל הבריאות

תופעות הלוואי

תופעות לוואי חמורות (דרגה 3 או 4): נויטרופניה, לויקופניה ולימפופניה (ירידה בתאי הדם הלבנים), בעיות בתפקודי הכבד והקאות. תופעות לוואי נוספות (בדרגה פחות חמורה): בחילה, עייפות, שלשולים, לויקופניה, נשירת שיער, הקאות, עצירות כאבי ראש וכאבי גב.

 

מקורות:

אתר נוברטיס

הודעת ה – FDA על אישור ריבוציקליב

סל הבריאות לשנת 2018

Medpage Today

מאגר התרופות – משרד הבריאות

עדכון: ספטמבר 2021

 


הבהרה
אין לראות בתכנים המופיעים בעמוד זה משום המלצה ו/או חוות דעת רפואית על שימוש בתרופה.
לפני כל שימוש בתרופה, יש להתייעץ ברופא או גורם מקצועי אחר ולעיין בעלון הצרכן. יש לפעול רק על-פי ההנחיות.

 

Share

קיסקלי – ריבוציקליב

דילוג לתוכן