קבוצות תמיכה דיגיטליות לנשים המתמודדות עם סרטן השד

עמותת אחת מתשע מפעילה קבוצות תמיכה דיגיטליות לנשים המתמודדות עם סרטן השד

קבוצת התמיכה מכילה מספר מצומצם של משתתפות, כאשר המפגשים מונחים ע"י מנחה מקצועית עם ניסיון נרחב בתחום סרטן השד. למעשה, זוהי קבוצת התמיכה, שעברה ממתכונת קלאסית, בה המשתתפות מגיעות למקום פיזי מוגדר, למתכונת של מפגשים במרחב הדיגיטלי – המפגשים נערכים, באופן מקוון, אחת לשבוע ביום ובשעה קבועים.

קבוצות התמיכה מאפשרות לנשים מכל רחבי הארץ, במרכז ובפריפריה, לקבל מענה ותמיכה, שלא היו זוכות להם בדרך אחרת, ממקום שנוח להן (מהסלון, מחדר השינה וכד'). המרחב הדיגיטלי מאפשר להן להתבטא ולשתף, גם באופן אנונימי, בקשיים, בפחדים, ובהתמודדויות שמתלוות למחלה. להרשמה לקבוצות העתידות להיפתח

מדברי נשים המתמודדות עם סרטן השד שהן אמהות לילדים צעירים שהשתתפו בקבוצות:

"הקבוצה אפשרה לי להכיר נשים עם מצב דומה לשלי, נשים שיודעות בדיוק מה עובר עלי. נשים עם אותם לבטים, פחדים וקשיים כמו שלי. מתוך המקום המשותף, חלקנו חוויות, שאלות, תהיות ועודדנו אחת את השנייה. השיחות הפתוחות גרמו להתרוממות רוח, לתחושת שייכות וליצירת חברויות חדשות."

"היכולת להישאר אנונימית מאחורי המסך מאפשרת ביתר קלות לחלוק ולחשוף פרטים אינטימיים על הקשיים, התופעות הפיזיות והרגשות הטעונים כלפי בני משפחה או חברים שאכזבו, ולהתייעץ עם החברות בקבוצה. הנוחות של "לא לצאת מהבית" כדי לעזור ולהיעזר היא כלי מאד משמעותי במהלך הטיפולים".

 

Share

קבוצות תמיכה דיגיטליות לנשים המתמודדות עם סרטן השד

דילוג לתוכן