פרוטזות חזיות ובגדי ים

התאמת פרוטזה

לאחר ניתוח כריתת שד, בשלב בו הפצע כבר הגליד, ניתן לרכוש פרוטזה קבועה ("קבועה" בניגוד למילוי הזמני בו משתמשים לאחר הניתוח עד להגלדת הפצע). לבישת הפרוטזה תשפר את הרגשתך לגבי הופעתך החיצונית ותסייע לשמירת היציבה הנכונה של גופך.
לפני התאמת הפרוטזה מומלץ להתייעץ עם האונקולוג המטפל.

הפרוטזה עשויה סיליקון ומשקלה מושווה לכובד השד הטבעי. קיימים גדלים ודגמים שונים הניתנים להתאמה לכל אישה, לפי נוחותה.
למידע על פרוטזת פטמה.

חנויות למכירת פרוטזות חזיות ובגדי ים

לדגמים השונים של פרוטזות שד ופטמות, חזיות ובגדי ים ולרשימת החנויות המספקות פריטים אלו – באתר האגודה למלחמה בסרטן.

החזר על רכישת פרוטזה וחזיה לאחר ניתוח סרטן השד

המידע להלן לקוח מתוך משרד הבריאות:

נשים שעברו ניתוח כריתת שד (חלקית או מלאה) זכאיות להחזר הוצאת רכישת פרוטזה ממשרד הבריאות בעלות מירבית של 800 ₪. ניתן לרכוש פרוטזה חדשה אחת לשנתיים אחת לכל צד. המשרד משתתף גם במימון רכישת חזיה לתותבת שד בעלות מרבית של 200 ₪, ברכישת החזיה הראשונה בלבד (ביטול ההשתתפות העצמית נעשה במאי 2017 – ראו חוזר מינהל רפואה ).

לשם קבלת ההחזר, לאחר רכישת הפרוטזה, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. מומלץ לבצע את הפנייה סמוך ככל האפשר למועד רכישת הפרוטזה. תהליך החזר ההוצאה וקבלת הכסף לחשבון הבנק יכול לעתים לקחת חצי שנה.

תהליך הגשת הבקשה

א. יש לקבל הפניה מרופא מומחה באחד מהתחומים הבאים: כירורגיה, אונקולוגיה, רפואה פנימית, רפואת משפחה בליווי מידע רפואי רלוונטי. על המסמך לציין במפורש שהאשה לא עברה שחזור שד.
ב. יש להגיש את הבקשה בליווי המסמכים המפורטים להלן ללשכת הבריאות באיזור המגורים. הבקשה תיבחן ע"י ועדה בלשכת הבריאות והחלטתה תמסר במכתב תשובה לאשה. לבירורים ניתן לפנות למוקד "קול הבריאות" בטלפון 5400*

המסמכים הנלווים להגשת הבקשה:

  • המלצה של רופא משפחה או רופא פנימי, כירורג, אונקולוג , הכוללת אבחנה מלאה.
  • תצלום תעודת זהות של הפונה (אין צורך במקרה של הגשת בקשה באמצעות קופת החולים).
  • מסמכים נוספים בהתאם למקרה (על פי שיקול דעת מקצועי).
  • חשבונית / קבלה מקורית במידה שהאביזר כבר נרכש.

במידה והבקשה אושרה, ישלח לפונה מכתב מטעם לשכת הבריאות ובו הנחיות להמשך הרכישה.

בכל פניה חוזרת, האישור יינתן על סמך הפניה מרופא כאמור לעיל או על סמך הצהרה בכתב של האישה, המציינת שהיא לא עברה שחזור שד. לטופס ההצהרה

למבוטחות מכבי שירותי בריאות

מבוטחות "מכבי מגן כסף" זכאיות להחזר של 33% מההוצאה בפועל עד לתקרה של 191 ש"ח; מבוטחות "מגן זהב" זכאיות להחזר של 83% מההוצאה בפועל ועד תקרה של 482 ש"ח. בשני הביטוחים מדובר על הסכום הנמוך מבין השניים, אחת לשנת חברות.
לקבלת ההחזר יש לפנות לסניף מכבי שירותי בריאות באיזור המגורים בלווית חשבונית הרכישה והפניית הרופא לרכישת הפרוטזה. אין צורך באישור ממשרד הבריאות על גובה ההחזר הניתן על ידם.

למבוטחות קופת חולים מאוחדת

חברות "עדיף" זכאיות להחזר של 50% עד לתקרה של 200 ₪ בהיעדר כיסוי של משרד הבריאות. 

פרוטזת פטמה

קיימת אפשרות גם להדביק פטמות מסיליקון, באופן זמני עד לניתוח שחזור פטמות או באופן קבוע. הפטמות מוצמדות לגוף עם דבק ביולוגי רפואי, המאפשר הסרה קלה מצד אחד, ועמידות רבה מצד שני ומיוצרות בהתאמה אישית.
חשוב לדעת שלאחר ניתוח השחזור והטיפולים, קיימת תקופה ארוכה למדי שבה לא ניתן עדיין לבצע קעקוע, ופרוטזת הפטמה מהווה פתרון מהיר שאינו מעמיס על הגוף התמודדות נוספת. הפרוטזה עמידה למספר שנים וניתן להכין אותה טרם הכריתה, כדי שהתוצאה תהיה זהה למקור.
קיימת זכאות לקבלת החזר מקופות החולים של כ 50%, מומלץ לפנות לקופת החולים שלך לבירור.
לפרטים נוספים: Pink Perfect (מיכל קולט ארבל).

עודכן ביולי 2023

Share

פרוטזות חזיות ובגדי ים

דילוג לתוכן