נרלינקס – נרטיניב

נרלינקס/ נרטיניב היא תרופה השייכת למשפחת מעכבי האנזים טירוזין קינז. התרופה מיועדת לטיפול אדג'וונטי המשכי (טיפול משלים המשכי) בנשים עם סרטן שד מסוג HER2  לאחר שטופלו בטיפול מבוסס הרצפטין כטיפול משלים. למידע נוסף על המחקר בתרופה

אופן השימוש: התרופה נלקחת בבליעה.

תופעות הלוואי הנפוצות: שלשולים, בחילות, כאבי בטן, עייפות, הקאות, פריחה, כיבים בפה, איבוד תיאבון, דלקת בדרכי השתן, התכווצויות שרירים, בעיות בעיכול, פגיעה בכבד, פגיעה בציפורניים, עור יבש, נפיחות בבטן וירידה במשקל.

ה -FDA אישר את נטילת התרופה כטיפול המשכי למשך שנה. בנוסף ממליץ ה- FDA להוסיף תרופה נגד שלשולים  ל- 2 מחזורי הטיפול הראשונים  (56 יום) ובאם נדרשת לאחר מכן.

ב-2020 נכנסה התרופה לסל הבריאות  בהתוויה של טיפול משלים המשכי (adjuvant extended) בנשים עם סרטן שד מסוג  HER2 עם רצפטורים חיוביים להורמונים , ו-4 או יותר בלוטות לימפה נגועות שקיבלו טיפול מבוסס הרצפטין כטיפול אדג'וונטי (טיפול משלים) – להתחלת טיפול עד שנה מסיום הטיפול בהרצפטין.

נרטיניב כטיפול בנשים עם סרטן שד גרורתי

בפברואר 2020 אישר ה-FDA את נרטיניב בשילוב עם קסלודה (קפציטבין) לטיפול בנשים עם סרטן שד גרורתי מסוג HER2 שקיבלו שני מחזורי טיפול או יותר למחלתן הגרורתית.

 


הבהרה
אין לראות בתכנים המופיעים בעמוד זה משום המלצה ו/או חוות דעת רפואית על שימוש בתרופה.
לפני כל שימוש בתרופה, יש להתייעץ ברופא או גורם מקצועי אחר ולעיין בעלון הצרכן. יש לפעול רק על-פי ההנחיות.

 

Share

נרלינקס – נרטיניב

דילוג לתוכן