ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים שחלו בסרטן השד

ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל נועד כדי למנוע עול כלכלי גדול במקרי חירום בחו"ל וכדי להבטיח טיפול ראוי. במיוחד הדבר חשוב לאנשים שיש להם בעיות רפואיות קיימות,  אשר מעלות את הסיכון לסיבוכים רפואיים בלתי צפויים.

רוב פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל הסטנדרטיות, אינן מתאימות לחולי סרטן ולא עונות על הצרכים המיוחדים שלהם. חברות הביטוח כן מציעות, לחולים קשים לרכוש הרחבה לבעיה רפואית קיימת תמורת תשלום נוסף, אך לא תמיד הן מאפשרות זאת לחולי סרטן, בעיקר לא לחולים שקבלו טיפול כימי או שאושפזו, בשלושת החודשים שקדמו לנסיעה.
עם זאת, יש חברות ביטוח, שמאפשרות לחולי סרטן ובהם, חולות שמאובחנות עם סרטן שד, לרכוש פוליסות ביטוח עם כיסויים רלוונטיים, בהתאם למצבם הבריאותי (גם אם לא חלפו שלושה חודשים מן הטיפול האחרון) . עלותם של ביטוחים מורחבים אלה, גבוהה יותר.

ברכישת ביטוח נסיעות לחו"ל, נדרשת המועמדת לביטוח למסור פרטים מהותיים כגון: מצבה הבריאותי, יעד הנסיעה ומטרתה, משך השהייה בחו"ל וכו', ויש  להעביר לחברת הביטוח אישור מהרופא המטפל, המאשר את הנסיעה לחו"ל ואשר מפרט את מצבה, וסיבוכים רפואיים אפשריים שעלולה לגרום הנסיעה, בהתאם לתוצאות הביקורת הרפואית האחרונה. זאת כדי שחברת הביטוח תוכל להציע לה את הכיסוי הביטוחי המתאים ביותר לצרכיה, להעריך את הסיכון ובהתאם- לתמחר.
במידה שאישה המתמודדת עם סרטן שד לא מדווחת על מצבה הבריאותי לחברת הביטוח, ורוכשת ביטוח סטנדרטי-בסיסי, חברת הביטוח לא תכסה כל אירוע בריאותי שקשור במישרין או עקיפין למחלה ולא תעניק לה כיסוי להוצאות רפואיות, במידה ותזדקק לטיפול רפואי כתוצאה מהחמרה במצבה.

כדאי לדעת שגם על מי שהחלימה ממחלתה, ואף אם חלפו כמה שנים מהטיפול האחרון, להצהיר על כך בפני חברת הביטוח.

כיוון שתהליך בחינת המסמכים הרפואיים והחיתום בחברת הביטוח ייקח זמן מה, בעיקר כשמדובר בעונה החמה, מומלץ שלא לדחות את רכשית הביטוח לרגע האחרון. כדאי להשאיר גם זמן לברר ולהשוות בין החברות והפוליסות השונות. חלק מהפוליסות כוללות גם כיסוי במקרה של ביטול נסיעה, סיבה נוספת לרכוש את הביטוח מראש.

סיוע במיצוי זכויות של עמותת אחת מתשע

עמותת "אחת מתשע" מעניקה לנשים המתמודדות עם סרטן שד, שירותי מיצוי זכויות, התייעצות וליווי של עורכת דין, ללא תשלום. ניתן ליצור קשר ולהתייעץ בכל נושא משפטי שקשור לזכויות רפואיות ו/או סוציאליות.
03-6021717 שלוחה 2 או במייל bar@onein9.org.il.

Share

ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים שחלו בסרטן השד

דילוג לתוכן